
Правильно підібрані міжкімнатні двері відіграють одну з ключових ролей при створенні гармонійного інтер’єру та в забезпеченні комфортного середовища житла. Вони є важливим елементом дизайну, який здатний підкреслити стиль, об’єднати простір, створити певні візуальні акценти. Тому дизайн міжкімнатних дверей, їх колір і матеріал повинні відповідати загальній стилістиці приміщення, щоб створити цілісну і естетичну картину. Також важливі задачі, які повинні забезпечувати міжкімнатні двері - це комфорт приміщення в частині регулювання температурних умов, ізоляція від шуму та зручність в користуванні. Якісні міжкімнатні двері з хорошими характеристиками допомагають розмежувати особистий простір кожного члена родини, а також функціональні зони житла, роблячи простір зручним і ефективним.
Основні характеристики, на які слід звернути увагу при виборі міжкімнатних дверей
Щоб міжкімнатні двері забезпечили вашому житлу максимальний комфорт і відповідали естетичним вимогам, варто звертати увагу на такі основні характеристики.
Тип та конструкція:
Міжкімнатні двері можуть мати різні типи відкривання. Розглянемо найпоширеніші:
Розпашні двері - найпопулярніший тип міжкімнатних дверей, які відкриваються всередину або назовні за допомогою петель. Вони прості в установці, характеризуються хорошою звукоізоляцією і герметичністю. Недоліком такої конструкції є необхідність достатнього простору для їх відкриття, особливо це відчутно у невеликих за об’ємом приміщеннях. Розпашні двері можуть бути одностворчаті та двостворчаті.
Розсувні двері - при відкриванні рухаються вздовж стіни або ховаються в спеціальну нішу, для чого використовується спеціальний роликовий механізм. Вони значно економлять простір, мають сучасний вигляд, але значно складніші в монтажі. Також можуть бути як одно- так і двостворчаті.
Роторні двері - мають конструкцію, яка дозволяє відкривати їх в обидва боки завдяки спеціальному петльовому механізму. Перевагою таких дверей є зручність та легкість у використанні. Також їх можна відкривати в обидві сторони. Але двері з такою системою зазвичай досить дороговартісні.
Поради спеціаліста. Кожна з конструкцій має свої переваги та недоліки, які слід обов’язково враховувати залежно від специфіки приміщення, стилю інтер’єру та функціональних вимог. Розпашні двері досі залишаються класичним, універсальним вибором для більшості приміщень, тоді як розсувні та роторні двері чудово підійдуть для сучасного інтер’єру з обмеженим простором або ж з особливими дизайнерськими рішеннями.
Звуко- та теплоізоляція
Міжкімнатні двері обов'язково повинні забезпечувати в приміщенні хорошу звукоізоляцію. На цю характеристику впливатиме наявність спеціальних ущільнювачів та герметиків, а також товщина, матеріал і конструкція дверного полотна. Все це буде важливим і для хорошої теплоізоляції, особливо якщо двері розділятимуть приміщення з різними температурними режимами.
Поради спеціаліста. Двері з цільного дерев'яного масиву мають відмінні звуко- та теплоізоляційні властивості завдяки щільності і товщині матеріалу. Це один з найкращих варіантів для забезпечення максимального рівня ізоляції. Двері з МДФ також мають хороші ізоляційні властивості, особливо якщо вони доповнені внутрішніми шарами спеціального звукоізоляційного матеріалу. Наповнювачі з пінополістиролу та мінеральної вати добре ізолюють як звук, так і тепло. Іноді при виготовленні дверей використовують комбіновані наповнювачі (пінополіуретан, гофрокартон), який забезпечить додатковий захист від шуму та перепаду температур. Також ефективним є використання гумових ущільнювачів по периметру полотна, яке допоможе уникнути проникненню шумів і повітряних потоків через щілини. Магнітний ущільнювач забезпечує максимальне прилягання дверей до рами. Товщина дверного полотна теж буде значно впливати на звукоізоляцію дверей, як і якісний та професійний монтаж виробу.
Фурнітура
Якісна фурнітура стане хорошим доповненням до міжкімнатних дверей, допоможе продовжити термін їх служби, підвищить зручність використання.
Поради спеціаліста. Уважно підійдіть до вибору матеріалу, з якого виготовляються дверні ручки. Це може бути:
- нержавіюча сталь, яка є міцною і стійкою до корозії, легка в догляді;
- латунь, виглядатиме елегантно в ретро-інтер’єрах, також стійка до корозії, але потребує регулярного догляду;
- алюміній, це легкий матеріал, який є досить бюджетним та стійким до зносу;
- цинкові сплави, вважаються компромісними в питаннях ціни та якості, достатньо естетичні і міцні, але з часом можуть втратити привабливий зовнішній вигляд.
Також слід звернути увагу на тип замкової системи, яка необхідна у конкретно вашому варіанті. Це може бути простий засув - найпростіший вид замка і найпоширеніший для міжкімнатних дверей; магнітний замок використовують для фіксації дверей в закритому положенні, вони працюють безшумно і мають сучасний мінімалістичний вигляд; замки з ключем використовують для приміщень, де необхідна додаткова конфіденційність та безпека. Зручним рішенням буде встановлення спеціальних дверних доводчиків, які також можуть бути накладні або приховані та встановлюються з урахуванням умов експлуатації та ваги дверей.
Екологічність і безпека
Ця характеристика є особливо важливою для міжкімнатних дверей, аби на нашкодити здоров’ю мешканці. Важливо обирати двері з екологічних матеріалів, які не виділятимуть шкідливих речовин впродовж їх експлуатації.
Поради спеціаліста. Найбільш екологічним матеріалом для виготовлення міжкімнатних дверей вважається дерево. Якщо такий варіант є занадто дорогим, слід звернути увагу на МДФ полотно. Воно виготовляється з відходів деревообробної промисловості, є екологічним, однак важливо, щоб при його виробництві не використовували жодні шкідливі смоли. Необхідно також обирати двері з покриттями, які не містять у своєму складі летких органічних сполук, котрі випаровуються в повітря і також можуть шкодити здоров’ю.
Особливості матеріалів, які використовуються для виготовлення міжкімнатних дверей
При виборі матеріалу для міжкімнатних дверей першочергово необхідно визначитись з їх призначенням, місцем встановлення, загальним дизайном приміщення. Якщо це будуть двері в дитячу кімнату або спальню - першочерговою і важливою особливістю дверей має бути екологічність і безпечність. Для ванної кімнати та кухні - підвищена вологостійкість, для офісного приміщення - шумоізоляція.
Дерево. Це натуральний матеріал, який додасть інтер’єру відчуття затишку та комфорту, має високі ізоляційні властивості. Дерев’яні міжкімнатні двері, завдяки високій міцності і довговічності, є досить популярними сьогодні на ринку міжкімнатних дверей. В стильовому сенсі вони підходять для класичного та традиційного інтер’єрів.
МДФ та комбіновані двері. Хороша альтернатива дереву, яка дозволяє створювати двері з різними текстурами та кольорами. До того ж, такі двері мають досить високі експлуатаційні якості і гарно ізолюють шум, абсолютно безпечні, з досить легкою конструкцією та доступною ціною, але мають нижчу міцність. Широкої популярності сьогодні набувають комбіновані двері, в яких основою слугує масив дерева, що зовні оздоблюється панелями з МДФ. Перевагою такого типу дверей є підвищена вологостійкість, а також широкий вибір дизайнів та кольорових рішень.
ДСП та ДВП. Досить бюджетний варіант, але відноситься до небезпечних видів матеріалів, оскільки при нагріванні може виділяти шкідливі для здоров’я речовини.
Скло. Сучасний і доволі практичний варіант дверного перекриття, яке помилково вважають непрактичним. Сучасні двері зі скла мають низку позитивних характеристик, таких як ударостійкість, вологостійкість, екологічність, стійкість до впливу шкідливих мікроорганізмів, різноманітність дизайнів (дзеркальні, тоновані, матові, фарбовані і т.д.). Недоліком може бути велика вага таких дверей.
Тип покриття дверей також досить різноманітний, це може бути фарба (емаль), шпон, плівка ПВХ, кожне з яких має свої естетичні та практичні особливості.
Висновок
Якісні міжкімнатні двері повинні поєднувати в собі декілька ключових характеристик, таких як функціональність, естетичність, екологічність, хороша звукоізоляція. Виходячи з вашого бюджету можна обирати різні матеріали, з яких виготовлятиметься полотно, різні типи покриття, враховуючи при цьому, що менші фінансові затрати можуть відображатись не тільки на привабливості дизайну дверей, а також і на їхніх функціональних властивостях. Варто попередньо оцінити всю специфіку приміщення, де будуть встановлені двері, стилю інтер’єру, функціональних вимог, щоб як слід розуміти, які саме властивості будуть необхідні.
Звертайтеся до наших спеціалістів та менеджерів за консультацією і вони обов’язково вам допоможуть вирішити будь-яке питання.