Безкоштовний монтаж! Знижка до 15%!

Власне виробництво-не переплачуй!
0 0

Як підібрати колір дверей і підлоги

Як підібрати колір дверей і підлоги

Гармонійне поєднання стилю та кольору кожної кімнати вашого житла має важливе значення не лише з естетичної точки зору, а і з практичної. Наприклад, темні стіни та підлога в кімнаті з слабким природним освітленням зроблять її ще темнішою. Ви будете змушені вмикати світло в кімнаті навіть у ясний і сонячний день, що в свою чергу збільшить витрати електроенергії. В цій статті розглянемо правильне поєднання кольорів, які відтінки і для чого краще обирати, а також дамо професійні поради, як не допустити помилок у виборі відтінків при оформленні вашого інтер’єру.

Основні принципи поєднання кольорів

Колірна гармонія

Основи колірного кола – це базові принципи, які пояснюють, як взаємодіють кольори. Існують три основних кольори (червоний, синій, жовтий), під час змішування яких можна створити всі інші кольори, включно з білим і чорним.

Кольори також розділяють на теплі та холодні. Теплі (червоний, оранжевий, жовтий) асоціюються із сонцем, теплом. Холодні (синій, зелений, фіолетовий) – із водою, льодом.

До речі, білий і чорний вважаються ахроматичними кольорами (тобто безвідтінковими).

Вплив кольору на сприйняття простору

Колір грає основну роль у сприйнятті простору. Також він впливає на стан людини. У дизайнерів існує таблиця кольорів і їх вплив на самопочуття людини, наприклад зелені тони – заспокоюють, а червоні – впливають агресивно. В оздобленні внутрішнього простору колір може створити «настрій» конкретної кімнати, особливо, коли всі речі і покриття мають схожі тони і відтінки:

  • світлі кольори візуально розширюють і збільшують приміщення, також асоціюються із чистотою, ніжністю та теплом
  • темні та сірі відтінки – створюють затишок у кімнаті, дуже темні кольори додають грубості та холоду.

Світлі двері і підлога в інтер'єрі

Практичні поради щодо вибору кольору підлоги

Для створення повноцінного і гармонійного інтер’єру необхідно визначити не тільки загальний стиль кімнати, а й визначитися із матеріалами, у тому числі підлоги. Найпоширенішими матеріалами для неї є натуральне дерево, ламінат, паркет або плитка.

Популярні кольори для підлоги

Категорія кольору Відтінки/основний колір Можливі покриття
Нейтральний сірий, бежевий паркет, ламінат, плитка, дерево
Темний венге, шоколад дерево, ламінат, паркет
Світлий білий дуб, ясен дерево, ламінат, паркет

Колір підлоги грає значну роль в оформленні внутрішнього простору житла, оскільки він задає фон, відтінок і рівень освітлення кімнати. Темний колір чи відтінок підлоги можна використати у поєднанні зі світлими стінами, дверима та меблями для підкреслення контрасту. Але майте на увазі, що кімната повинна мати достатню кількість природного світла від вікон. В іншому випадку ви ризикуєте створити «щось» на кшталт печери, де без штучного освітлення не обійтися навіть у сонячний день.

Світлі кольори підлоги гарно поєднуються із усіма стилями оздоблення інтер’єрів, головне, щоб відтінок підлоги не був світлішим за стіни та меблі. Тон забарвлення підлоги повинен відповідати загальному тону кімнати, оскільки на світлих кольорах дуже помітна різниця у відтінках (теплий, холодний). Ще одним негативним фактором занадто світлої підлоги є те, що на ній дуже добре видно бруд і пил, тому часте прибирання кімнати – необхідність для такого покриття.

Вибір кольору дверей

Міжкімнатні та вхідні двері є невід’ємними елементами створення єдиного ансамблю інтер’єру.

Вхідні двері

Вони зазвичай одні та не ведуть до іншої кімнати, тому для інтер’єру у них важлива лише внутрішня сторона. Зараз популярні моделі, коли дверний короб фарбується у один колір із внутрішнім покриттям дверей. Білий колір внутрішньої сторони дверей чудово впишеться в будь-який стиль кімнати. Ви цілком можете обрати й інші кольори вхідних дверей, головне, щоб їх відтінок співпадав із загальним тоном кімнати.

Міжкімнатні двері

Такі двері є більш важливими елементами, оскільки вони можуть бути різних типів відкривання, оздоблення та призначення. Тому вони можуть як ізолювати простір, так і розширювати його, наприклад завдяки склінню, чи дзеркальній поверхні. Ось декілька порад по вибору:

  1. Двері класичного типу і стилю оформлення підбираються по тону, дещо темнішому за стіни кімнати, або чисто білі.
  2. Двері розсувного типу та двері-гармошка можна обирати і темних відтінків для акценту входу в кімнату.
  3. Двері прихованого монтажу важливо обирати в тон і колір стіни, в якій вони монтуються.
  4. Світлі кольори і відтінки дверей підійдуть як для темних, так і для світлих кімнат.
  5. Темні міжкімнатні двері – обираються зазвичай для акценту.

Темні двері в інтер'єрі

Важливо також пам’ятати про те, в яку кімнату ведуть ті чи інші двері. У випадку, коли вони зовсім різні та дуже контрастні – можливо доведеться замовляти міжкімнатні двері із різним кольором зовні та зсередини. Такий хід дозволить зберегти стиль кожної з кімнат цілісним та гармонійним.

Правила поєднання кольорів дверей і підлоги

  • Повинен бути єдиний відтінок дверей та підлоги для мінімалістичного вигляду.
  • Хочете виділити вхід – зробіть контраст: темна підлога зі світлими дверима або навпаки.
  • Нейтральне оздоблення кімнати - використання універсальних кольорів (білий, сірий, бежевий) для дверей та/або підлоги.
  • Підлоговий плінтус може зіграти роль переходу між підлогою і дверима, якщо його правильно підібрати по розміру та тону.
  • Фурнітура міжкімнатних дверей повинна бути в тон із стінами чи підлогою.

Це загальні правила, які допоможуть вам у облаштуванні власного довільного стилю внутрішнього простору. Вони актуальні в тому випадку, коли немає необхідності відтворити якийсь конкретний стиль.

Поради для досягнення різних стилів інтер’єру

  • Скандинавський стиль: світлі підлоги та двері, натуральні відтінки.
  • Лофт: темна підлога, двері з металевими або скляними вставками.
  • Класика: насичені дерев’яні відтінки для підлоги та дверей.
  • Модерн: контрастні або монохромні комбінації.

Поширені помилки та як їх уникнути

Ігнорування освітлення

Світло кардинально змінює те, як ми сприймаємо кольори та відтінки. Це один із головних факторів, який необхідно обов’язково враховувати при облаштуванні інтер’єрів. Природне світло може мати різні відтінки в залежності від того, яка погода за вікном. Навіть розташування кімнати відносно положення сонця має значення. Якщо вікна виходять на північну сторону, то житловий простір ніколи не матиме такої кількості природного світла, ніж кімнати з південним розташуванням. Тому врахуйте положення вашого відносно сонячної траєкторії будинку/квартири при облаштуванні інтер’єрів.

Освітлені предмети одного кольору, але з різних матеріалів зовсім по-іншому виглядають при недостатньому освітленні. Темні відтінки стають ще темнішими в кімнаті з малою кількістю світла. Холодні кольори в темному освітленні можуть здаватися «брудними» або сіруватими.

Надмірна кількість кольорів

За загальним правилом дизайну оптимальним вважається наявність від трьох до п’яти кольорів для інтер’єру. Це основний колір, додатковий і один або два акцентних. Більша кількість базових відтінків та акцентних тонів призводить до строкатості та дисгармонії приміщення.

Неправильне поєднання теплих та холодних відтінків

В результаті неправильного поєднання барв простір виглядає негармонійним, «розірваним» та некомфортним. Якщо ви маєте на меті створити щось подібне, то намагайтеся частково згладити перехід напівтонами.

Висновок

Щоб не припуститися помилок при облаштуванні інтер’єру – тестуйте кольори, використовуючи зразки матеріалів перед покупкою дверей чи меблів. Як варіант можна спробувати підібрати схожі відтінки у звичайних фарбах нанести їх на аркуш паперу, наприклад, колір стіни бежевий, а двері сірого відтінку. Співставивши ці два зразки на аркушах – можете наглядно побачити як вони будуть виглядати у вашому побуті і зробити відповідні висновки.

Якщо все ж у вас виникають труднощі із визначенням чи поєднанням відтінків, то краще звернутися до професійного дизайнера інтер’єрів за допомогою. Його послуги також будуть актуальними для складних проектів (наприклад облаштування всієї житлової площі чи поєднання одним схожим стилем двох кімнат) вашого житла.

© Магазин "ТМ Фаворит двері та вікна 2007 - 2025"
Позвонить нам!
Напишіть нам, натиснувши любий месенджер!
Telegram
Viber
Whatsapp
favoritdveri@ukr.net

Швидкий заказ

Ваше ім'я:

Ваш номер телефону:



Зворотній дзвінок

Ваше ім'я:

Ваш номер телефону:

Виклик замірника

Ваше ім'я:

Ваш номер телефону:

Безкоштовна консультація.
Виїзжджаємо по м. Київ та Київській області: Пн-Сб з 8 до 21:00.